امروز پنجشنبه 23 آبان 1398

۵ فیلم برتر درباره سفر در زمان

كد خبر    :  3410
نويسنده  :  مدير
تاريخ خبر :  1394/03/21 - 21:30:23
۵ فیلم برتر درباره سفر در زمان « سفر در زمان » یکی از موضوعات جذاب دنیای علم می باشد که در سینما نیز از محبوبیت بسزایی برخوردار می باشد. اینبار در پنج برتر به سراغ معرفی « ۵ فیلم برتر درباره سفر در زمان » رفته ایم که امیدواریم مورد پسند شما واقع گردد. شما نیز نام فیلمهای مورد نظر خودتان درباره سفر در زمان را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

 « سفر در زمان » یکی از موضوعات جذاب دنیای علم می باشد که در سینما نیز از محبوبیت بسزایی برخوردار می باشد. اینبار در پنج برتر به سراغ معرفی « ۵ فیلم برتر درباره سفر در زمان » رفته ایم که امیدواریم مورد پسند شما واقع گردد. شما نیز نام فیلمهای مورد نظر خودتان درباره سفر در زمان را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

r3mfmfff34

۵در میان ستارگان : در میان فیلمهای این لیست، « در میان ستارگان » تازه ترین فیلم به نمایش درآمده درباره مفهوم سفر در زمان است. « در میان ستارگان » به کارگردانی کریستوفر نولان، در مورد دانشمندانی است که قصد دارند تا با سفر به کرم چاله ، به راه حلی برای نجات زمین دست پیدا کنند اما در حین سفر با واقعیت هایی درباره زمان و مکان مواجه می شوند که سفرشان را به تجربه ای عجیب مبدل می کند. « در میان ستارگان » یکی از جذاب ترین آثار به نمایش درآمده درباره سفر در زمان است که به پایدار بودن عشق حتی با تغییر زمان و مکان، اعتقاد دارد.

r03035432

۴- دانی دارکو : مصحول سال ۲۰۰۱ با بازی جک جیلنهال که یکی از پیچیده ترین و در عین حال فلسفی ترین آثاری است که درباره مفهوم سفر در زمان ساخته شده است. این فیلم درباره پسری به نام دانی دارکو است که در خواب راه می رود اما به یکباره با موجودی روبرو می شود که به وی می گوید دنیا در ۲۸ روز و ۶ ساعت و ۴۲ دقیقه و ۱۲ ثانیه دیگر نابود خواهد شد و اینجاست که دنی دارکو اتفاقات مختلفی را تجربه می کند. فیلمنامه « دانی دارکو » در میان آثار مرتبط با سفر در زمان، یکی از بی نقص ترین هاست و کمتر این امکان وجود دارد که با یک بار نگاه کردن به فیلم بتوان تمامی مفاهیم آن را درک کرد!

23424429r3p

۳ – لوپر : یکی از جذاب ترین آثاری که درباره « سفر در زمان » ساخته شده است. فیلم « لوپر » به کارگردانی ریان جانسون علاوه بر اکشن بسیار مناسبی که دارد، از فیلمنامه محکمی نیز برخوردار است. داستان فیلم در سال ۲۰۴۴ اتفاق می‌افتد و دربارهٔ گروه تبهکاری است که برای افرادی از آینده کار می‌کنند. در این زمان مسافرت در زمان هنوز ناممکن است اما در آینده‌ای نه چندان دور مسافرت در زمان ابداع خواهد شد. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از این ابداع در همان زمان، بلافاصله ممنوع می‌گردد. همجنین بنا به ابداعات صورت گرفته از بین بردن رد جسد مردگان در آینده غیر ممکن خواهد شد. به همین دلیل گروهای تبهکار افراد مورد نظر خود را انتخاب و بصورت غیر قانونی دست بسته به زمان حاضر (۲۰۴۴) می‌فرستند تا توسط مزدورانی به نام لوپر که در این زمان استخدام نموده‌اند فرد قربانی را از بین ببرند. به این ترتیب قربانی خود به خود از چرخه اتفاقات آینده حذف می‌شود، دستمزد آن‌ها نیز بصورت شمش‌های نقره یا طلا در داخل لباس قربانیان جاسازی می‌شود. جو فردی است که در این میان به دنبال بستن این چرخه است. بازی فوق العاده جوزف گوردن لوییت و بروس ویلیس از جمله نقاط مثبت فیلم می باشد.

241235 termin434

۲- ترمیناتور ۲ : روز داوری : فیلم نوآورانه جیمز کامرون در سال ۱۹۹۱ که استفاده از تکنولوژی جلوه های ویژه در سینما را یک قدم به جلو هدایت کرد نیز از جمله آثاری جذابی است که درباره سفر در زمان ساخته شده است. داستان فیلم درباره رباتی به نام تی ۱۰۰۰ است که برای از بین بردن جان کانر از آینده به گذشته سفر می کند و در همین حین، ربات دیگری به نام تی ۸۰۰ نیز از آینده به گذشته می آید تا از جان کانر محافت نماید. « ترمیناتور ۲ : روز داوری » یکی از بهترین فیلمهای اکشن تاریخ سینما محسوب می شود که خیلی کاری به تعریف مفاهیم سفر در زمان ندارد بلکه این موضوع، دستمایه ایجاد کلی سکانس اکشن جذاب می باشد!

33351f efw32 2 l

۱ – بازگشت به آینده : فیلم کمدی « بازگشت به آینده » محصول سال ۱۹۸۵ به کارگردانی رابرت زمه کیس، بهترین فیلم ساخته شده درباره موضوع « سفر در زمان » می باشد. البته این فیلم پس از موفقیت های قسمت اول که نامزدی اسکار بهترین فیلمنامه از جمله آن بود، دنباله های دیگری را هم به خود دید که هرکدام از آنها ضعیف تر از قسمت قبل بودند! مایکل جی فاکس و کریستوفر لوید بازیگرانی بودند که با مجموعه فیلمهای « بازگشت به آینده » به شهرت رسیدند.

تگ های ۵ فیلم برتر درباره سفر در زمان :
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي