امروز سه شنبه 28 آبان 1398

مقایسه سریال های یون گه سومون، گیبک، رویای پادشاه، ته جویونگ

كد خبر    :  3505
نويسنده  :  مدير
تاريخ خبر :  1394/04/09 - 19:11:25
مقایسه سریال های یون گه سومون، گیبک، رویای پادشاه، ته جویونگ در پنج پست قبلی سریال هایی که میخواهیم مقایسه کنیم کامل معرفی کردیم

با سلام به علاقمندان و دوستاران طرفدار سریال های کره ای

در پنج پست قبلی سریال هایی که میخواهیم مقایسه کنیم کامل معرفی کردیم و حالا نوبت به قیاس این چهار سریال میرسیم. که برای مقایسه کردن سریال ها به چند دسته تقسیم می کنیم.

شامل: کارگردان، نویسنده ها، بازیگران، پخش از شبکه های کره و سال تولید، بازخوردها، مشاهده رتینگ ها

  •  کارگردان ها:

کارگردان گیبک

کیم گئون هوک، کارگردان گیبک

شین چانگ سوک، کارگردان رویای پادشاه

به بخش کارگردانی میرسیم. در این بخش در مورد کارگردانها و اثار کارگردان ها و چه ژانرهایی ساختن.

-یون گه سومون

لی جونگ هون کارگردان سریال یون گه سومون که اطلاعات زیادی از این این کارگردان در دسترس نیست ولی یک یا دو اثار او در دسترس هستش. این کارگردان سریال های باغ بهشت در سال ۲۰۱۱ سریال مدرن و در ژانر خانوادگی میباشد و سریال تاریخی سرزمین در سال ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ در شبکه اس بی اس که ژانر تجاری و انتقامی دارد، ساخته است. (سریال سرزمین در وبلاگ امپراطوری گوگوریو در قسمت سریال های قدیمی معرفی شده است).

و در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ دست به کار بزرگی زد و سریال عظیم یون گه سومون ساخت.

-رویای امپراطور

شین چانگ سئوک، از اثار این کارگردان سریال های تاریخی زیبایی ملکه اهنی در سال ۲۰۰۹ در شبکه کی بی اس با ژانر جنگی و عاشقانه یا از همه نوع تمی در این سریال استفاده کرد و اثر به یاد موندنی ساخت که ما ایرانیها خاطره زیبایی از این سریال داریم. و سریال دیگه او عصر جنگجویان و ملکه میونگسانگ نامید که این سریال ها جزو سریال های بزرگ کره حساب میاد. او در این سریال به عنوان کارگردان اول سریال شناخته شده است. این کارگردان موفقیت بزرگی در این سریال بدست نیاورد.

کیم سانگ هوی، او به عنوان کارگردان دوم سریال و اخرین سریالی که ساخته سریال جینگ بی روک  میباشد که در شبکه کی بی اس پخش میشود. این سریال ژانر کاملا سیاسی و جنگی میباشد.

-گیبک

کیم گئون هونگ، از اثار او خیلی از سریال ها را میتوان نام برد، که شامل سریال های جومونگ، ایسان ( که با همکاری لی بیونگ هون این سریال ساختن)، ملکه ساندوک، دو دوست و دکتر گوهوجون میباشد. که یکی از موفق ترین اثار او سریال جومونگ ( شاهکار سریال تاریخی ) میباشد. این کارگردان از همه نوع ژانری در سریال های مختلفی استفاده کرده است. بی شک میتوان گفت یکی از بهترین کارگردانای کره میباشد به امید یک سریال جدید با کارگردانی ایشون.

-ته جویونگ

جئونگ یئونگ چئول، تنها اثار ایشون سریال ته جوبونگ میباشد.

کیم جونگ سانگ، از اثار او سریال شاه و ملکه، تاجو وانگان و گوانگتو نام برد سبک این کارگردان سریال کاملا جنگی و رزمی میباشد.

یون سئونگ سیک، از اثار او میتوان چهره پادشاه و ماسک عروسک نام برد این کارگردان از ژانرهای سیاسی و عاشقانه در سریال تاریخی استفاده می کند.

از بین این کارگردانها، کارگردان گیبک و ته جویونگ ( کیم جانگ سونگ) بهتر از کارگردانهای دیگه که نام بردیم میباشد.

  •  نویسندگان:

جونگ هیونگ سو، نویسنده سریال گیبک

لی هوان کیونگ، نویسنده سریال یون گه سومون

– نام نویسنده سریال یون گه سومون، لی هوان کیونگ میباشد او نویسنده سریال های بزرگ خدای جنگ، اشک اژدها و امپراطور وانگان میباشد.

– یو دونگ یون نویسنده سریال رویای امپراطور، که از اثار او نگهبان شب و سریال مدرن دائه مول نام برد

– جئونگ هیونگ سو نویسنده سریال گیبک، نویسنده سریال های یاکاشا، جینگ بی روک، جومونگ  میباشد

– جانگ یئونگ چئول نویسنده سریال ته جویونگ، از اثار این نویسنده مینوان سریال ملکه کی با فیلنامه قویه اش، غول، مرد سالاری نام برد. از بین کارهایش ملکه کی جزو بهرین کارهای اوست.

از بین نویسندگان، نویسنده سریال یون گه سومون و گیبگ بهتر از نویسنده های دیگر میباشد.

  •   سال تولید و پخش از شبکه سازنده:

             

-سریال یون گه سومون از ۸ ژولیه سال ۲۰۰۶ همزمان با سریال جومونگ از ام بی سی و ته جویونگ از کی بی اس از شبکه اس بی اس پخش شد و در ۱۷ جوئن سال ۲۰۰۷ پخش این سریال به اتمام رسید و این سریال رو میتوان گفت بزرگترین پروژه های از شبکه اس بی اس و رقبای سر سخت ته جویونگ و جومونگ ذانست.

– سریال ته جویونگ  در ۱۶ سپتامبر سال ۲۰۰۶ از شبکه کی بی اس پخش شد  و در ۲۳ دسمبر سال ۲۰۰۷ پخش این سریال به پایان رسید. و این سریال جزو محدود شاهکارهای سریال تاریخی جهان نامید. این سریال با حضور چوی سو جونگ به عنوان نقش اول سریال و با کارگردانی کیم جونگ سانگ بهترین سریالی بود که توسط شبکه کی بی اس پخش شد.

– سریال گیبک در ۲۵ جولیه تا ۲۲ نوامبر در همان سال ۲۰۱۱ از شبکه ام بی سی پخش شد و پخش ان به پایان رسید و رقیب اصلی سریال گوانگتو بود ولی از پس سریال گوانگتو بر نیومد.

– سریال رویای پاذشاه در ۸ سپتامبر سال ۲۰۱۲ در شبکه کی بی اس پخش و در ۹ جوئن سال ۲۰۱۳ پخش ان به پایان رسید. این سریال موفقیت خوبی برای شبکه کی بی اس بدست نیامد و در مقابل رقیب اصلی سریال دکتر اسب شکست خورد.

  •   بازیگران:

در این بخش بازیگرانی که نقش هایی که در این چهار سریال الی دو سریال بازی کردند مقایسه خواهیم کرد مثلا نقش یون گه سومون در سه سریال از این چهار سریال، نشان داده شده است و بازیگرای یون گه سومون مقایسه میشوند. ( معرفی بازیگران از سمت راست به چپ)

۱- یون گه سومون

   

– یو دونگ گئون در نقش میانسالی یون گه سومون در سریال یونگه سومون، بازی در سریال های اشک اژدها، جونگ دو جون، کتاب خانواده گو، امپراطریس میونگسانگ

-لی تا گون در نقش جوانی یون گه سومون در سریال یون گه سومون، بازی در سریال های گوانگتو، رویای شیشه ای و ماهی تنگ بلور

– چویی دونگ جون در نقش یون گه سومون در سریال رویای امپراطور، بازی در سریال های ته جویونگ، گوانگتو، رئیس جمهور، عصر جنگجویان، ملکه چونچو، سودانگ

– کیم جین تائه در نقش یون گه سومون در سریال ته جویونگ، بازی در سریال های عصر جنگجویان، گوانگتو، جونگ دو جون

۲- ژنرال گیبک

  

– چوی جائه سونگ در نقش گیبک در سریال رویای امپراطور، بازی در سریال یون گه سومون، لی سون شین جاویدان، ملکه چونچو، خانواده کیم چی، تفنگدار چوسان

– لی سئو جین در نقش گیبک در سریال ژنرال گیبک، بازی در سریال های دامو، ایسان

-جونگ هیونگ چائه در نقش گیبگ در سریال یون گه سومون، بازی در سریال های شاه سجونگ، رویای پادشاه، شاه گیونچوگو، جینگ بی روک، ملکه چونچو.

۳- کیم یوشین

   

– کیم یو سئوک در نقش کیم یوشین در سریال رویای امپراطور، بازی در سریال های در سرزمین، گیبگ، دونگ یی

– پارک سونگ وون در نقش کیم یوشین در سریال گیبک، بازی در سریال های زن خوشحال، شاه خدایان

– لی جونگ سو در نقش کیم یوشین در سریال یون گه سومون، بازی در سریال های ایسان، شاه گیونچوگو، رویای امپراطور

۴- امپراطور بوجانگ

 

– کیم یونگ وو در نقش شاه بوجانگ در سریال ته جویونگ، بازی در سریال های تاجو وانگان، هونگ گیل دونگ، امپراطور دریا

– اههن شین وو در نقش شاه بوجانگ در سریال رویای پادشاه، بازی در سریال های شاه گیونچوگو، شاه سجونگ

۵- شاه یو ایجا

 

– لی جین وودر نقش شاه یو ایجا در سریال رویای امپراطور، بازی در سریال های شاه سجونگ، شین دون، ملکه چونچو، یون گه سومون

– چوی جائه هیون در نقش شاه یو ایجا در سریال گیبک، بازی در سریال های جونگ دو جون، تنگنا، پیانو

۶- شاه کیم چونچو

 

– لی دونگ کیو در نقش کیم چونچو در سریال گیبک

– چوی سو جونگدر نقش کیم چونچو در رویای امپراطور، بازی در سریال های ته جویونگ، تاجو وانگان، امپراطور دریا، رئیس جمهور، افسانه میهن پرستان، در شعله

۷- لی شیمین

   

– سو این سئوک در نقش لی شیمین ( میان سال) در سریال یون گه سومون، بازی در سریال های عصر جنگجویان، تاجو وانگان، جونگ دو جون، شاه گیونچوگو، رویای امپراطور

– لی جو هیون در نقش لی شیمین (جوانی) در سریال یون گه سومون، بازی در سریال خدای جنگ

– سونگ یونگ تائه در نقش لی شیمین در سریال ته جویونگ، بازی در سریال های گوانگتو، جونگ دو جون و تاجو وانگان

– یون سئونگ وون در نقش لی شیمین در سریال رویای امپراطور،بازی در سریال های گوانگتو وشاه گیونچوگو

۸- پادشاه مو

 

-پارک چول هو در نقش شاه سودانگ (شاه مو) در سریال رویای پادشاه، بازی در سریال ملکه چونچو، جینگ بی روک، شاه گیونچوگو، ملکه کی، لی سون شین جاویدان

 – چویی جونگ هوان در نقش شاه سودانگ در سریال گیبگ، بازی در سریال های یون گه سومون، همزاد، دونگ یی، دکتر هوجون، ملکه اینسو، هواجونگ

تگ های مقایسه سریال های یون گه سومون، گیبک، رویای پادشاه، ته جویونگ :
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي