امروز پنجشنبه 23 آبان 1398

مصاحبه خواندنی با Jason Statham بازیگر فیلم Spy

كد خبر    :  3634
نويسنده  :  مدير
تاريخ خبر :  1394/05/08 - 04:51:31
مصاحبه خواندنی با Jason Statham بازیگر فیلم Spy جیسون استیتام-Jason Statham از جمله ستاره‌های اکشن است که طرفداران خاص خود را دارد

جیسون استیتام-Jason Statham از جمله ستاره‌های اکشن است که طرفداران خاص خود را دارد. او با چهره مردانه و خونسرد خود، اغلب اوقات در نقش مردانی آرام و بسیار قوی ظاهر شده است که از همه موانع و خطرها گذر می‌کنند، بدون اینکه خم به ابرو بیاورند. با این حال او در فیلم اخیر خود یعنی «جاسوس» به نویسندگی و کارگردانی پل فیگ برای اولین بار از نقشی حضور یافته است که علاوه بر اینکه باید دست به کارهایی اکشن بزند، در موقعیت‌های کمیک قرار می‌گیرد. در اینجا گفت‌وگویی تازه را با وی می‌خوانید:

وقتی به فیلم‌هایی که تاکنون داشته‌اید، باز می‌گردیم، می‌بینیم، با کمبود فیلم کمدی مواجه هستیم. بویژه فیلم‌های «The Crank»که اصلا در قالب کمدی نمی‌گنجند. احتمالا فیلم «جاسوس» اولین کار شما است که در این ژانر قرار دارد و در این فیلم هیچ چیز جدی و خشن وجود ندارد. یک کاراکتر راحت داریم که لحظاتی شاد خلق می‌کند و لحظاتی مفرح در فیلم وجود دارد. چه شد که این فیلم سر راه شما قرار گرفت و چرا آن را قبول کردید؟

همانطور که می‌دانید من همیشه نگران این بودم که در فیلم‌ها شسته رفته و البته دانا به نظر برسم. اما در برخی از کمدی‌ها این‌طور نیست. ضمنا کاراکترها با صورت زمین می‌خورند و کارهای احمقانه انجام می‌دهند. ایده پل فیگ خیلی خوب و عالی بود. او اصلا نمی‌خواست در کمدی‌اش کاراکترها احمق باشند و کارهایی از سر سفاهت انجام دهند. او می‌خواست تریلری جاسوسی داشته باشد که در عین حال در آن شوخی و مزاح نیز وجود داشته باشد. موفقیت‌هایی که در داستان رخ می‌دهند. واقعا جالب و جذاب هستند و باعث خنده مخاطب می‌شوند. بعد از اینکه این کار را پذیرفتم، با خودم فکر کردم چطور می‌توانم خنده‌دار باشم؟ این را با او نیز در میان گذاشتم. گفت: سعی کن خنده‌دار نباشی. تو فقط باید نقش کاراکتری را بازی کنی که خیلی راحت است و آن موقع موقعیت‌های خنده‌دار خودشان پیش می‌آیند.

وقتی به کارهایی مثل «بیخودی‌ها» و «سریع و خشمگین» نگاه می‌کنیم، شما درست همانی هستید که ون دیزل در «The Pacifier»، راک در «Tooth Fairy» و استالونه در «ایست» و یا «مادرم شلیک خواهد کرد» بودند. این راهی قدیمی برای ایجاد طنز است که دیگر بایگانی شده است. آیا این شما بودید که این پیشنهادها را دارید و به طور خاصی نگران این ژانر بودید؟

من واقعا هیچ وقت هیچ چیز مناسبی را پیشنهاد ندادم. به نظر من پل فیگ، اسکورسیزی دنیای کمدی است. او در کاری که انجام می‌دهد، بهترین است. من فکر می‌کنم آدم‌هایی که با او کار می‌کنند واقعا به وی اطمینان دارند و از همین رو هر چه او می‌گوید را می‌پذیرند. علت اینکه او روابط خوبی با همه از جمله ملیسا مک کارتی دارد و بقیه نیز علاقه‌مند به کار کردن با او هستند، همین است. اگر شما در آنچه که انجام می‌دهید، خوب باشید، همه می‌خواهند با شما کار کنند. وقتی شما احساس می‌کنید در مسیر درست قرار دارید و درست هدایت می‌شوید، می‌توانید با بلد راه خود تا آخر دنیا بروید. هیچ محدودیتی وجود ندارد، همه چیز بزرگتر، خنده‌دارتر، موثرتر و بهتر است.

آیا می‌دانید بدون خراب کردن چیزها می‌توان آنها را ترک کرد؟

چیزی که درباره‌ پل می‌توانم بگویم این است که او خیلی مشتاق انجام کارهای نو است که در متن فیلمنامه وجود ندارند. چیزهای پنهان خیلی کوچک و اتفاقا برحسب همین سکانس آخر را آنگونه می‌بینیم. شما فقط همراه فیلم جلو می‌روید. زیرا پروسه‌ای که او کارگردانی کرده است، این‌گونه است. او به راحتی ایده‌های خود را در میانه فیلم نیز پیاده می‌کند و به این ترتیب همیشه چیزهایی جدید دارید که او در حال تکمیل آنها است.

خب دیگر چاره‌ای نیست جز اینکه درباره «Crank3» بپرسم.

می‌خندد.

چند هفته قبل آخرین به روز رسانی‌های فیلمنامه را خواندم. آیا هنوز هم چیزهایی برای تغییر کردن وجود دارند؟ و چگونه اقتباس از کتاب «Viva La Madess going» انجام شد؟

ما واقعا همه این کارها را خیلی سریع انجام دادیم. به‌طور شاخص نتیجه را می‌توانید در کتاب سال امسال ببینید. من به همین علت کاملا هیجان زده بودم. این چیزی است که من در چند سال اخیر خیلی به دنبال آن بودم. قرار است فیلم سال آینده فیلمبرداری شود. دیگر بیشتر از این نمی‌توانم برای آن صبر کنم. «Crank3» چیزی است که همیشه می‌خواستم انجام دهم. کارگردان‌ها نیز می‌خواهند این کار را زود شروع کنند و به همین دلیل همه در تلاش هستیم، کار را سریع‌تر پیش ببریم. تنها دلیلی که من در فیلم «جاسوس» هستم نیز «Crank1» است خود پل از بزرگترین طرفداران آن به شمار می‌آید. من واقعا از اینکه در این پروژه سهیم بوده‌ام خوشحال هستم.

ما از کسانی که با آنها مصاحبه کرده‌ایم، پرسیده‌ایم که محبوبترین فیلم «جیسون استتم» از نظر شما کدام فیلم است. فیلم سینمایی«Crank» رتبه اول را بین کسانی که با آنها مصاحبه کرده بودیم، کسب کرد. و البته کنت برانا طرفدار «انتقالی دهنده» بود.

(می‌خندد) فدای من!

خب حال چه در پیش است؟ «سریع و خشمگین۸»، «Viva La Madness»؟ یا چیزی دیگر؟

«سریع و خشمگین۸» الان هم هست و آنها در فکر بعدی هستند. Viva هم چیزی است که من نمی‌توانم از سرم خارج کنم. جی جی کانلی احتمالا کار نگارش آن را انجام می‌دهد. این پروژه‌ای است که یونیورسال انجام می‌دهد و من همیشه مترصد آن بوده‌ام

تگ های مصاحبه خواندنی با Jason Statham بازیگر فیلم Spy :
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي