امروز سه شنبه 28 آبان 1398

رکوردشکنی Minions های دوست داشتنی

كد خبر    :  3637
نويسنده  :  مدير
تاريخ خبر :  1394/05/08 - 04:58:08
 رکوردشکنی Minions های دوست داشتنی “مینیون‌ها” (Minions) تولید شرکت‌های ایلومینیشن اینترتینمنت و یونیورسال از جمعه تا یکشنبه در ایالات متحده و کانادا ۱۱۵٫۲ میلیون دلار فروخت

“مینیون‌ها” (Minions) تولید شرکت‌های ایلومینیشن اینترتینمنت و یونیورسال از جمعه تا یکشنبه در ایالات متحده و کانادا ۱۱۵٫۲ میلیون دلار فروخت و بدون در نظر گرفتن نرخ تورم، دومین فروش افتتاحیه برتر یک فیلم انیمیشن در تاریخ را به نام خود ثبت کرد.

“مینیون‌ها” که از دو هفته پیش در بازار بین‌المللی روی پرده رفت، این هفته در ۵۶ بازار ۱۲۴٫۳ میلیون دلار به دست آورد و بار دیگر پرفروش‌ترین فیلم شد. مجموع فروش “مینیون‌ها” در این سطح ۲۸۰٫۵ میلیون دلار و با حساب بازار آمریکای شمالی مجموع فروش جهانی آن ۳۹۵٫۷ میلیون دلار شده است.

“مینیون‌ها” روز جمعه در آمریکای شمالی ۴۶٫۲ میلیون دلار فروخت که بهترین فروش روز اول یک فیلم انیمیشن در تاریخ سینماست. این پیروزی بخصوص از آن جهت شیرین است که ایلومینیشن اینترتینمنت و یونیورسال پیش‌درآمد سری فیلم‌های انیمیشن “من نفرت‌انگیز” (Despicable Me) را با ۷۴ میلیون دلار ساخته‌اند.

“شرک سوم” با ۱۲۲٫۵ میلیون دلار همچنان رکورد بیشترین فروش سه روز اول یک فیلم انیمیشن را در اختیار دارد. در همین حال، “مینیون‌ها” که در ۴۳۰۱ سینما روی پرده است، “داستان اسباب‌بازی ۳″ (۱۱۰٫۳ میلیون دلار) را شکست داد. تنها انیمیشن دیگری که در اولین آخر هفته اکران بیش از ۱۰۰ میلیون دلار فروخته است، “شرک ۲″ (۱۰۸ میلیون دلار) است.

با توجه به فروش خوب “مینیون‌ها” این هفته مجموع فروش فیلم‌ها در آمریکای شمالی در مقایسه با سال گذشته چنین هفته‌ای بیش از ۴۰ درصد بیشتر بود.

“مینیون‌ها” در بازار بین‌المللی در ۲۵ بازار رکورد بیشترین فروش افتتاحیه یک فیلم انیمیشن را جابجا کرد، از جمله در فرانسه که ۱۲٫۲ میلیون دلار فروخت که بیشترین فروش افتتاحیه یک فیلم در این کشور از ۲۰۱۲ تاکنون است. فیلم در مکزیک (۱۹٫۷ میلیون دلار) و روسیه (۱۴٫۳ میلیون دلار) نیز دومین فروش افتتاحیه برتر تاریخ را به نام خود ثبت کرد.

هر یک از دو فیلم “من نفرت‌انگیز” با بودجه کمتر از ۷۸ میلیون دلار ساخته شدند و در گیشه‌های فروش به موفقیت فراوان دست پیدا کردند. فیلم اول به کارگردانی پی‌یر کوفن و کریس رنو ژوئیه ۲۰۱۰ اکران شد و در دنیا ۵۴۳ میلیون دلار به دست آورد. فیلم دوم با عنوان “من نفرت‌انگیز ۲″ ژوئیه ۲۰۱۳ روی پرده رفت و در دنیا بیش از ۹۷۰ میلیون دلار فروخت.

داستان این دو فیلم درباره ماجراجویی‌های ضدقهرمانی به نام گرو (با صدای استیو کارل) است که در فیلم قصد دارد ماه را بدزدد و در فیلم دوم برای انجمن ضدقهرمان کار می‌کند. مینیون‌ها در دو فیلم اول “من نفرت‌انگیز” دستیاران گرو هستند. ایلومینیشن اینترتینمنت و یونیورسال برای فیلم “مینیون‌ها” این شخصیت‌های محبوب زردرنگ و قرص‌مانند را گرفتند و آن‌ها را به‌عنوان قهرمانان یک فیلم مجزا مقابل دوربین بردند.

“مینیون‌ها” را پی‌یر کوفن با همکاری کایل بالدا کارگردانی کرده‌ است. بالدا پیش از این “لوراکس دکتر سوس”‌ (۲۰۱۲) تولید ایلومینیشن را با همکاری کریس رنو دیگر کارگردان سری فیلم‌های “من نفرت‌انگیز” و مدیر تولید “مینیون‌ها” کارگردانی کرد. کریس مله‌داندری مؤسس و رئیس ایلومینیشن و جنت هیلی در مقام تهیه‌کننده بازگشته‌اند.

کوفن خود بجای مینیون‌ها (شامل کوین، استیوارت، باب و دیگران) حرف زده است. ساندرا بولاک و جان هام صداپیشه‌های دو شخصیت منفی هستند و مایکل کیتن، آلیسن جنی و استیو کوگان نیز در مقام صداپیشه‌ با پروژه همکاری کرده‌اند. جفری راش راوی فیلم است.

354168468466846

داستان “مینیون‌ها” پیش از سری فیلم‌های “من نفرت‌انگیز” روی می‌دهد

داستان “مینیون‌ها” به‌نوعی پیش‌درآمد فیلم‌های “من نفرت‌انگیز” است و نشان می‌دهد که آن‌ها از کجا آمده‌اند. مینیون‌ها در گردهمایی ویلن-کان در فلوریدا شرکت می‌کنند و آنجا تحت کنترل یک ارباب جدید قرار می‌گیرند که نامش اسکارلت اوورکیل (با صدای بولاک) است. او قصد دارد با کمک همسر مخترعش هرب (هام) کنترل انگلستان را به دست بگیرد. به زودی گروه راهی لندن می‌شود و…

تماشاگران در وبسایت سینمااسکور به فیلم درجه A داده‌اند.

در همین حال، فیلم ترسناک و بسیار کم‌هزینه “چوبه دار” (The Gallows) تولید شرکت‌های بلوم‌هاوس و اینترتینمنت ۳۶۰ در اولین آخر هفته اکران در آمریکای شمالی در ۳۳۷۶ سینما ۱۰ میلیون دلار فروخت و در رده پنجم جدول قرار گرفت. این فیلم در ۱۳ بازار بین‌المللی نیز ۱٫۳ میلیون دلار فروش داشت. این فیلم که شرکت‌های نیو لاین و برادران وارنر حق پخش آن را در اختیار دارند با بودجه‌ای کمتر از ۱۰ میلیون دلار ساخته شده است.

داستان “چوبه دار” درباره چند دانش‌آموز است که ۲۰ سال بعد از حادثه‌ای هولناک در شهری کوچک قصد دارند یک نمایش ناموفق دبیرستانی را بار دیگر روی صحنه ببرند. تراویس کلاف و کریس لوفینگ این فیلم را کارگردانی کرده‌اند که منتقدان سینما به شدت از آن انتقاد کرده‌اند. تماشاگران در سینمااسکور به فیلم درجه C داده‌اند که برای یک فیلم ترسناک درجه‌ای نامعمول نیست. ریس میشلر، فایفر براون و رایان شوس در “چوبه دار” بازی می‌کنند.

تریلر “خود/کم” (Self/Less) به‌عنوان سومین فیلمی که از این هفته به‌طور گسترده در آمریکای شمالی روی پرده رفته است، در ۲۳۵۳ سینما ۵٫۴ میلیون دلار فروخت و فیلم هشتم شد. این تریلر علمی تخیلی را تارسم سینگ با بودجه‌ای حدود ۲۶ میلیون دلار کارگردانی کرده است و رایان رینولدز، ناتالی مارتینس، متیو گود و بن کینگزلی در آن بازی می‌کنند.

داستان درباره یک مرد ثروتمند در حال مرگ (کینگزلی) است که موفق می‌شود در یک عمل جراحی پیشرفته روحش را در بدن یک مرد جوان (رینولدز) وارد کند، اما این موجود جدید خود گذشته‌ای پر رمز و راز دارد که با شرایط جدید همخوانی نمی‌کند و مشکلاتی را برای مرد جوان به وجود می‌آورد.

از سوی دیگر، “دنیای ژوراسیک” (Jurassic World) تولید شرکت یونیورسال در پنجمین هفته اکران ۱۸٫۱ میلیون دلار دیگر فروخت و ضمن اینکه فیلم دوم هفته شد، مجموع فروش داخلی خود را به ۵۹۰٫۶ میلیون دلار رساند. چهارمین فیلم مجموعه سینمایی “پارک ژوراسیک” به‌زودی چهارمین فیلم تاریخ سینما می‌شود که در بازار داخلی بیش از ۶۰۰ میلیون دلار فروخته‌اند. سه فیلم دیگر “آواتار” (۷۶۰٫۵ میلیون دلار)، “تایتانیک” (۶۵۸٫۷ میلیون دلار) و “انتقامجویان” (۶۲۳٫۴ میلیون دلار) هستند. مجموع فروش “دنیای ژوراسیک” در سطح بین‌المللی ۸۷۵٫۲ میلیون دلار و مجموع فروش جهانی آن ۱٫۴۶۵ میلیارد دلار شده است.

انیمیشن “پشت رو” (Inside Out) تولید پیکسار و دیزنی و “پیدایش نابودگر” (Terminator Genisys) از پارامونت پیکچرز نیز به ترتیب در رده‌های سوم و چهارم جدول قرار گرفتند.

فیلم هندی “باهوبالی: آغاز” (Baahubali: The Beginning) به کارگردانی اس.اس راجامولی در ۲۳۶ سینما ۳٫۵ میلیون دلار به دست آورد و در رده نهم قرار گرفت. آنوشکا شتی، رانا، پرابهاس و تمناه در این فیلم بازی می‌کنند که در خود هند رکورد فروش روز اول یک فیلم هندی را شکسته است.

در حوزه نمایش محدود، “بولوارد” (Boulevard) آخرین فیلم رابین ویلیامز در یک سینما هفت هزار دلار فروخت. ویلیامز در این فیلم به کارگردانی دیتو مونتیل نقش همسری وفادار را بازی می‌کند که ناچار است با زندگی مخفی خود روبرو شود.

تگ های رکوردشکنی Minions های دوست داشتنی :
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي