امروز پنجشنبه 23 آبان 1398

امپراطور دریا از نگاه کتاب تاریخ کره ای سامگوکی و سه پادشاهی

كد خبر    :  3664
نويسنده  :  مدير
تاريخ خبر :  1394/05/14 - 04:44:55
امپراطور دریا از نگاه کتاب تاریخ کره ای سامگوکی و سه پادشاهی امپراطور دریا کیست؟ چرا چنین لقبی رو به جانگ بوگو نسبت می دهند؟

امپراطور دریا کیست؟ 

چرا چنین لقبی رو به جانگ بوگو نسبت می دهند؟

مگر اسطوره های دیگری مانند دریاسالار یی سون شین ندارند؟

در این پست می خوایم نگاهی گذرا به آن چه که در تلویزیون به نمایش گذاشته نشد بحث کنیم و واقعیت تاریخی پس از مرگ نخست وزیر جانگ بوگو رو برای شما دوستان عزیز بازگو کنیم.

fcf8_cc29

زندگینامه ی جانگ بوگو جانگ بوگو

شخصیتی است که در کتاب سامگوک و سه پادشاهی چندین بار ازش اسم اومده. ژنرالی که بعد از ساختن چانگهی جین تعداد نیرو هایی که در چانگهی جین داشت اندازه ی کل ارتش شیلا بود( البته به خاطر قدیمی بودن این کتاب بعضی مطالب در آن حذف شده است. ممکن است منظورش این باشد به جای اینکه تعداد مشخصی ارتش داشته باشد مطابق قوانین کشور شیلا ، در تمامی سبک ها مقامات نظامی چیره دستی تربیت کرد به طوریکه حتی پس از مرگ او تا مدت های ارتش شیلا تضعیف قدرت شد) و دشمن این شخص بزرگ کسی به نام یوم جانگ بود که در تاریخ چهره ی زیاد خوبی نداره و به مدت زمان طولانی ای دزد دریایی بود و در اخر جانگ بوگو توانست جلوش مقاومت کنه و ارتش یوم مون (یوم جانگ رو از پا در بیاره). جانگ بوگو در شب عروسی دخترش با پسر شاه شیلا توسط اشراف شیلا کشته میشه تا جانگ بوگو بیشتر از این قدرت نگیره. جانگ بوگو توسط یوم جانگ کشته میشه و در شبی که عروسی دخترش بود در جلد ۷ کتاب سامگوک در صفحه ی ۱۸ هم مینویسه که این شب , شب اخر زندگی من هستش و اشراف نمیزارن کار من به صبح برسه و همین مدلی هم شد.( براستی انسان های بزرگ از سرنوشت خود پیش از مرگ خبر دارند)
جانگ بوگو قدرت فوق الاده زیادی در رزم داشت. جانگ بوگو تا سن ۲۰ سالگی در نعل سازی کار میکرد به همراه استاد موچانگ (زندگینامه ی استاد موچانگ جلد ۶ صفحه ی ۴۵ تا ۸۹) و دوست صمیمی اش یون, و در سن ۲۳ سالگی در ازمون هنر های رزمی شرکت میکنه و قبول میشه و با بانو جمی اشنا میشه و بعد ۵ سال میفهمه که بانو جمی یک خلافکار هست. آرزوی جانگ بوگو نابود کردن دزدان و خلافکار ها بود که باعث مرگ پدرش شدند. بعد به بانو جمی نارو میزنه که به بردگی گرفته میشه و در سن ۳۰ سالگی محافظ گروه بزرگ سولپیانگ میشه و در سن ۳۸ سالگی رهبر کاروان سولپیانگ میشه و دشمنی خودش رو با لی دوهوانگ بزرگ (بزرگ ترین دزد دریایی تاریخ کره وشرق آسیا در آن زمان) و بانو جمی شروع میکنه.
جانگ بوگو افتخارات زیادی داره. از جمله نابود کردن لی دوهوانگ و بانو جمی. برد در جنگ های بزرگ مقابل ارتش شینگ که یوم جانگ اون جنگ بزرگ رو رهبری میکرد. بعد از مرگ جانگ بوگو پسر کوچک او را بانو جانگهوا (کسی که عاشق جانگ بوگو بود) بزرگ میکنه و نام پسرش رو گونگ بوک میزاره.(بله ، درسته. نام قدیمی پدرش رو به پسرش میده) یوم جانگ تا سن ۲۳ سالگی این پسر رو بزرگ میکنه و در اخر با پیدا شدن استاد موچانگ همه چیز لو میره و پسر جانگ بوگو بعد از متوجه شدن تمام ماجرا ها یوم جانگ رو به قتل میرسونه و با حرکت های اضافی باعث نابودی چانگی جین میشه.
جانگ بوگو بیشترین ارزش رو وقتی پیدا کرد که خطوط ابی رو به چین و ژاپن راه اندازی کرد و از شیلا به اون کشور ها تاجر رفت و امد کرد که امروزه کره به این درجه رسیدن و با الگو برداری از چنین شخصیت های قهرمانی باعث افتخار کشور خود شدند.

خُب کاملاً مشخص شد که چه تفاوتی میان سریال امپراطور دریا وآنچه در واقعیت تاریخ هست وجود دارد.

شاید بنابر دلایل معقولی از جمله کاهش تعداد قسمت ها که به طبع اون هزینه ها هم کاهش می یابد دست به چنین تصمیمی گرفتند یا نویسنده سریال به اختیار خود دست به چنین تغییراتی زده است ولی به هر حال باید به تاریخ خوب توجه کنیم واز آن پند بگیریم و ببینیم سر افراد خوب و بد چه می آید. آیا افراد خوب باید اینقدر زود این دنیا را ترک کنند آن به خاطر پاینبندی به اصول یا به خاطر پایبندی به همان اصول باعث رسیدن این دنیا به افراد شرور شوند.

در واقع سریال های کره ای وشرقی بهترین منبع برای ما هستند که از آنها رفتا و منش ، نقاط ضعف وقدرت این اشخاص را مشاهده کنیم.

امیدوارم از دیدن این پست لذت برده باشید.

تگ های امپراطور دریا از نگاه کتاب تاریخ کره ای سامگوکی و سه پادشاهی :
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي